HİZMETLERİMİZ
Isıtma Sistemleri
Klima ve Soğutma Sistemleri
Sıhhi Tesisat Sistemleri
Endüstriyel Tesisat Sistemleri
 
 
 
Otomatik Kontrol Sistemleri

Kontrol işlemlerinin, kontrol edilmek istenen olay etrafında kurulmuş bir karar mekanizması tarafından, doğrudan insan girişimi olmaksızın gerçekleştirilebilmesidir. Otomatik kontrol, özellikle mühendislik sistemlerinde giderek daha çok önem kazanmaktadır.

Bunun nedenleri şöyle sıralanabilir :

Otomatik kontrol, insanları monoton tekrarlı işlerden kurtararak zeka ve düşünebilme yeteneklerini daha iyi kullanabilecekleri işlere yönelmelerini sağlar.

Otomatik kontrol, insanın fizyolojik yeteneklerini aşan ( çok hızlı, çok hassas, yüksek kuvvetler gerektiren ve tehlikeli gibi) uygulamalarda insanın hakimiyetini kolaylaştırır.

Otomatik kontrolün mühendislik sistemlerinde kullanılması, gerek teorik tasarım gerekse gerçekleştirme ve uygulama bakımından daha sade, daha esnek, kolayca ayarlanabilen ve yüksek verimli çözümlere imkan vermektedir.

Bilgisayarların mühendislik uygulamalarında yaygın biçimde kullanılması kontrol yöntemlerinin daha etkin olarak uygulanmasına yol açmıştır.

Domestik veya Endüstriyel ortamda gerçekleştirilmiş bir otomatik kontrol sisteminden;

- Sistemin güvenliği ve kararlılığının sağlaması

- Kolay anlaşılır, tamir edilebilir ve değiştirilebilir olması

- Sistemin performansını istenen düzeye çıkarması

- Yatırım ve işletme maliyeti açısından ucuz olması istenir.


Sistem elemanlarının secimi ve ayarı bu ilkeler doğrultusunda yapılır. Bu koşulların gerçekleştirilmesi için kontrol edilecek sistemin yapısının ve dinamik özelliklerinin çok iyi bilinmesi gerekir.

 

 
 
 
BURMEK MEKANİK TESİSAT MÜHENDİSLİK PROJE İNŞAAT SAN. TİC. ve LTD. ŞTİ.
Adres : Yeni Yalova Yolu Buttim İş Merkezi A Blok Kat 3 No: 3014 Pk 16250 BURSA / TÜRKİYE     Tel. : (0 224) 211 77 34 - 211 77 84     Faks : (0 224) 211 33 73

Ana Sayfa
| Kurumsal | Hizmetlerimiz | Faaliyet Alanlarımız | Referanslarımız | İnsan Kaynakları | İletişim
 
web tasarım
Espro Interactive