HİZMETLERİMİZ
Isıtma Sistemleri
Klima ve Soğutma Sistemleri
Sıhhi Tesisat Sistemleri
Endüstriyel Tesisat Sistemleri
 
 
 
Isı Geri Kazanım Sistemleri

Özellikle statik ısıtma kullanılan projelerde mahallerin taze hava ihtiyaçlarının karsılanması amacı ile kullanılan taze hava üniteleri bunun yanı sıra ilave ısıtıcı veya sogutucular vasıtası ile klima amaçlı olarak da kullanılmaktadır. Statik ısıtma ve sogutma yapılan mahallerde kullanılan primer hava cihazlarına alternatif olarak kullanılan bu cihaz mahal havasından faydalanarak taze havanın, belirli oranlarda ısıtılması veya sogutulması prensibi ile çalısmaktadır.
Mahal havasından taze havaya yapılan bu enerji transferi (veya tersi) ısı geri kazanım üniteleri vasıtası ile saglanmaktadır.

Ünitelerin verimleri mahalle ve dıs hava sartlarına göre degiskenlik göstermekle birlikte %65 mertebelerine kadar çıkabilmektedir. Elde edilen taze hava sıcaklıkları yeterli görülmedigi durumlarda cihazlarda ilave kanal tipi ısıtıcı (elektrikli veya sulu) veya sogutucular kullanılabilmektedir. Cihazlarda gövde uygun kalınlıkta galvanizli sacdan imal edilmektedir. Fanlar yine galvanizli sacdan mamul statik ve dinamik olarak balanslanmıs kendinden motorlu olarak kullanılmaktadır.

Motorlar monofazedir. Cihaz üzerinde gerekli bölgeler ses ve ısı izolasyonu için kauçuk esaslı malzeme ile izole edilmektedir.

 

 

 
 
 
BURMEK MEKANİK TESİSAT MÜHENDİSLİK PROJE İNŞAAT SAN. TİC. ve LTD. ŞTİ.
Adres : Yeni Yalova Yolu Buttim İş Merkezi A Blok Kat 3 No: 3014 Pk 16250 BURSA / TÜRKİYE     Tel. : (0 224) 211 77 34 - 211 77 84     Faks : (0 224) 211 33 73

Ana Sayfa
| Kurumsal | Hizmetlerimiz | Faaliyet Alanlarımız | Referanslarımız | İnsan Kaynakları | İletişim
 
web tasarım
Espro Interactive